ŻYCIE ZMUSIŁO MNIE DO NAUKI JĘZYKÓW OBYCH

Ów przymus zaowocował pasją do języków. A ta pasja połączona z miłością do książek pchnęła mnie do tego, by ukończyć studia filologiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku filologia germańska. Język dla wielu brzydki i trudny, a jednocześnie bardzo usystematyzowany, strukturalny i logiczny. I to chyba najbardziej w nim kocham. I to potrafi fascynować.

DLACZEGO UWAŻAM, ŻE WARTO POSTAWIĆ NA JĘZYK NIEMIECKI?

Znajomość języka angielskiego jest pewną koniecznością, która wynika z globalizacji. Znajomość dodatkowo innych języków to wizytówka każdego z nas. Ze znajomości języka niemieckiego wynika wiele korzyści zarówno pragmatycznych, jak i intelektualnych. Nie zapominajmy też o aspekcie kulturowo-zawodowym. Kto wie, może będziemy zmuszeni szukać pracy u sąsiada za granicą, a może jako manager dużej firmy będziemy prowadzić interesy w sąsiednim kraju. To sąsiedztwo jest silnym argumentem przemawiającym za językiem niemieckim. To właśnie język niemiecki jest szansą na lepszą przyszłość w aspekcie kulturowym, społecznym i zawodowym.

przygoda

kreatywność

motywacja

wiedza

rozwój

SKĄD WIEM, ŻE DZIECI SĄ PODATNE NA JĘZYKI

W moich planach rodzicielskich często pojawiał się temat wychowania dzieci w otwartości na języki obce od najmłodszych lat. Było to dla mnie zawsze niezwykle ważne, aby własnym dzieciom dać szansę i możliwość swobodnego i nieograniczonego przyswajania innych języków niż język ojczysty. Dlatego często czytamy książki w języku niemieckim i angielskim, śpiewamy, bawimy się, gramy w gry w międzynarodowym duchu

Towarzysząc dzieciom w ich rozwoju językowym wiele zaobserwowałam, wiele się nauczyłam i utwierdziło mnie to w moich przekonaniach, że nauka języka obcego u najmłodszych bardzo dobrze wpływa nie tylko na rozwój ogólny dziecka i jego mózgu, ale daje im też silne i ugruntowane podstawy do sprawnego i płynnego posługiwania się językiem obcym w przyszłości.

Kontakt

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Bardzo chciałbyś/ chciałabyś pomóc dziecku w nauce języków, ale nie wiesz jak? Umów dziecko na darmową lekcję próbną. To może być początek niezwykłej przygody i dobrej zabawy z językiem.

Copyright 2022 © DEUTSCHMITMIMI.PL
Created by IntexStudio