脫w przymus zaowocowa艂 pasj膮 do j臋zyk贸w. A ta pasja po艂膮czona z mi艂o艣ci膮 do ksi膮偶ek pchn臋艂a mnie do tego, by uko艅czy膰 studia filologiczne Uniwersytetu Jagiello艅skiego na kierunku filologia germa艅ska. J臋zyk dla wielu brzydki i trudny, a jednocze艣nie bardzo usystematyzowany, strukturalny i logiczny. I to chyba najbardziej w nim kocham. I to potrafi fascynowa膰.
Znajomo艣膰 j臋zyka angielskiego jest pewn膮 konieczno艣ci膮, kt贸ra wynika z globalizacji. Znajomo艣膰 dodatkowo innych j臋zyk贸w to wizyt贸wka ka偶dego z nas. Ze znajomo艣ci j臋zyka niemieckiego wynika wiele korzy艣ci zar贸wno pragmatycznych, jak i intelektualnych. Nie zapominajmy te偶 o aspekcie kulturowo-zawodowym. Kto wie, mo偶e b臋dziemy zmuszeni szuka膰 pracy u s膮siada za granic膮, a mo偶e jako manager du偶ej firmy b臋dziemy prowadzi膰 interesy w s膮siednim kraju. To s膮siedztwo jest silnym argumentem przemawiaj膮cym za j臋zykiem niemieckim. To w艂a艣nie j臋zyk niemiecki jest szans膮 na lepsz膮 przysz艂o艣膰 w aspekcie kulturowym, spo艂ecznym i zawodowym.
przygoda
kreatywno艣膰
motywacja
wiedza
rozw贸j
W moich planach rodzicielskich cz臋sto pojawia艂 si臋 temat wychowania dzieci w otwarto艣ci na j臋zyki obce od najm艂odszych lat. By艂o to dla mnie zawsze niezwykle wa偶ne, aby w艂asnym dzieciom da膰 szans臋 i mo偶liwo艣膰 swobodnego i nieograniczonego przyswajania innych j臋zyk贸w ni偶 j臋zyk ojczysty. Dlatego cz臋sto czytamy ksi膮偶ki w j臋zyku niemieckim i angielskim, 艣piewamy, bawimy si臋, gramy w gry w mi臋dzynarodowym duchu
Towarzysz膮c dzieciom w ich rozwoju j臋zykowym wiele zaobserwowa艂am, wiele si臋 nauczy艂am i utwierdzi艂o mnie to w moich przekonaniach, 偶e nauka j臋zyka obcego u najm艂odszych bardzo dobrze wp艂ywa nie tylko na rozw贸j og贸lny dziecka i jego m贸zgu, ale daje im te偶 silne i ugruntowane podstawy do sprawnego i p艂ynnego pos艂ugiwania si臋 j臋zykiem obcym w przysz艂o艣ci.
Bardzo chcia艂by艣/ chcia艂aby艣 pom贸c dziecku w nauce j臋zyk贸w, ale nie wiesz jak? Um贸w dziecko na darmow膮 lekcj臋 pr贸bn膮. To mo偶e by膰 pocz膮tek niezwyk艂ej przygody i dobrej zabawy z j臋zykiem.