BACKSTAGE

Będąc 6-letnią dziewczynką wyjechałam z rodzicami do Austrii. Po kilku miesiącach zaczęłam uczęszczać do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Nie znałam języka niemieckiego, nie umiałam się porozumieć, czułam się samotna. Na jednej z pierwszych lekcji każde dziecko wycinało pewną postać z podręcznika. Był to kartonowy pajacyk.

Nazywał się Mimi i stał się moim najlepszym przyjacielem. Z nim czułam się bezpiecznie w tym obcym dla mnie świecie. Mimi mieszkał w moim zeszycie. Chowałam go za okładkę. Gdy było mi źle, wyciągałam go na ławkę szkolną i wiedziałam już, że nie jestem sama. Patrzył na mnie i się uśmiechał. W jego towarzystwie czułam się bezpiecznie.

JAKI JEST MIMI

Mimi jest przyjacielem każdego dziecka, które poznaje język obcy. Ten leśny
skrzat posiada prawdziwą duszę, ma swoje zainteresowania i cechy
charakteru. Jest sympatyczny i przyjazny, a do tego mądry, inteligentny
i bardzo chętny do pomocy. Mimi kocha naturę i zwierzęta. Mieszka
w maleńkim domku w konarze drzewa. Uwielbia długie spacery po lesie
i zabawy na świeżym powietrzu. Jego cechy charakteru odzwierciedlają
się w jego wyglądzie, a kolory jego garderoby związane
są z barwami niemieckiej flagi.

baw się
ze mną

ucz się
ze mną

rozwijaj się
ze mną

IDEA I CEL POMYSŁU

Dziecko, rozpoczynając przygodę z językiem, którego nie zna, powinno czuć się komfortowo i bezpiecznie. Powinno mieć zapewnione takie warunki, które pozwolą mu w bezstresowy sposób przyswajać nowy język. Dlatego właśnie powstał Mimi. Postanowiłam stworzyć postać, która będzie towarzyszyć dzieciom w nauce języka niemieckiego.

Dziecko wspólnie z Mimi będzie zgłębiać tajniki języka, a jednocześnie dobrze się przy tym bawić, przeżywać liczne przygody i ani się obejrzy, a zacznie płynnie posługiwać się językiem. Finalnie ma powstać wiele pomocy naukowych związanych z postacią Mimi, które będzie można zakupić w sklepiku. W planach jest także utworzenie podręcznika, którego przewodnikiem będzie Mimi.

Opinie

Kontakt

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Bardzo chciałbyś/ chciałabyś pomóc dziecku w nauce języków, ale nie wiesz jak? Umów dziecko na darmową lekcję próbną. To może być początek niezwykłej przygody i dobrej zabawy z językiem.

Copyright 2022 © DEUTSCHMITMIMI.PL
Created by IntexStudio